VND5T016ASPTR-E
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
VND5T016ASPTR-E
Operating Supply Current : 4.5 mA
Product Category : Gate Drivers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Voltage - Max : 36 V
Package / Case : PowerSO-16
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Supply Voltage - Min : 8 V
Configuration : Non-Inverting
Product : MOSFET Gate Drivers
Series : VND5T016ASP-E
Type : Double Channel High Side Driver
Number of Drivers : 2 Driver
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : Gate Drivers Double CH High-Side 41V 16mOhm 70A